Mleko modyfikowane, kiedy i jakie wybrać?

Metoda karmienia dziecka jest sprawą spędzająca sen z powiek przyszłych rodziców i często wywołująca ogrom emocji. Oczywiście, należy jasno powiedzieć, że najlepsze dla dziecka jest mleko mamy. Karmienie piersią powinno być pierwszym wyborem, a zalecenia żywieniowe WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) w sprawie żywienia niemowląt mówią o tym, że powinna to być jedyna forma karmienia dzieci do 6 miesiąca życia. Po tym czasie rodzic może sam zdecydować o wyborze mleka modyfikowanego jako mleko następne. Czasem jednak życie oraz różne sytuacje zmuszają rodzica do szybkiej rezygnacji z karmienia piersią. Jest to bardzo indywidualna sprawa, a wybór należy tylko do mamy i dziecka. I choć temat ten budzi ogromne kontrowersje, panuje tutaj zasada mówiąca o tym, że szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko. Mleko Capricare to pożywne mleko kozie.

Naturalne walory pełnego mleka koziego.

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów mlek modyfikowanych. Wraz ze wzrostem świadomości rodziców na temat zdrowego karmienia noworodków, niemowląt oraz dzieci wzrasta zapotrzebowanie na ekologiczne mleka tzw. mleka bio, czy też mleka modyfikowane bez dodatku oleju palmowego. Stosunkowo niedawno na rynku polskim (trochę później, niż na rynku zagranicznym) pojawiły się także mleka modyfikowane stworzone z pełnego mleka koziego. Jednym z takich produktów i jednocześnie najbardziej znanym oraz cenionym przez rodziców jest mleko modyfikowane w proszku marki CapriCare.
CapriCare jest stworzony przez światowego lidera produkcji artykułów spożywczych dla niemowląt opartych na mleku kozim. Jest to szczególnie godny polecenia wybór w przypadku dzieci, u których występują negatywne skutki karmienia standardowym mlekiem modyfikowanym (biegunki, nadmierne ulewanie, kolki, niepokój, problemy ze snem). Często okazuje się, że dziecko bardzo dobrze przyswaja nowy pokarm na bazie mleka koziego, pomimo wcześniejszych problemów z innymi typami mlek modyfikowanych.
CapriCare zostało przebadane klinicznie wraz z podwójną ślepą próbą.